ČÍŽKOVY KAMENY – RÁJ BAJKERŮ, LEZCŮ, TURISTŮ A NYNÍ I ORIENTAČNÍCH BĚŽCŮ

Oblast Čížkových kamenů je výjimečná svou blízkostí k městu Trutnovu i svým multisportovním vyžitím pro sportovní nadšence. Skalnatý kopec, který se zvedá jen 6 km od centra města Trutnova, nabízí traily pro náročné bajkery, skály pro lezce, turistické trasy s výhledy na Krkonoše a v roce 2019 se sem po více jak 15 letech vrací i orientační běžci, a to rovnou na mistrovství ČR.

TRUTNOV TRAILS http://trutnovtrails.cz/

Síť jednosměrných terénních stezek pro horská kola Trutnov trails nabízí cca 20 km přírodních single trailů různých obtížností. Traily jsou v provozu od začátku dubna do konce října. Díky neúnavné práci zdejších nadšenců a podpoře všech partnerů včetně města Trutnova a Lesů ČR se podařilo vytvořit jedinečné prostředí plné pískovcových balvanů, skal, lesů, luk a pastvin, které vás může lehce přenést do bikové mekky – kanadského Whistleru.

Střetu s bajkery v rauši se ale během závodního nasazení orienťáci bát nemusí. Díky dohodě s Trutnov trails budou během závodního víkendu traily uzavřeny a závodníci se tak budou moci plně soustředit na výzvy zdejšího náročného terénu. Traily během závodu určitě potkáte a nebojte se jich využívat při plánování postupu, jedná se o jeden z mála prvků, na kterém stlačíte běžecký průměr pod 10 minut na kilometr.

LEZECKÁ OBLAST https://www.horosvaz.cz/skaly-sektor-723/

Hřeben Čížkových skal a Kozích kamenů, po jehož úpatí běží pás okrajovek, je již z daleka vidět. Jeho vrchol nabízí výhledy na horské masivy Krkonoš a Rýchor. První cesta byla pravděpodobně zlezena v roce 1963. V tomto masivu se dá najít celkem cca 100 cest, které však vzhledem k blízkosti významnějších lezeckých oblastí slouží spíše jen jako cvičné skály.

RYCHLÝ ÚNIK DO PŘÍRODY PRO TURISTY

Prostorem prochází zelená a žlutá turistická značka. Zvlášť ze zelené značky, která z velké části vede po vrcholu skalní hrany, jsou parádní výhledy do širého okolí. Pod tímto odkazem najdete spoustu krásných fotek z prostoru závodu:
http://www.vyletypocr.cz/cizkovy-kameny/?fbclid=IwAR3blYKHFTU-OPGGac6lQIGE_GyIvDRn-7vozddx4KSmzixNY69sl2ywKKs

MČR A VETERANIÁDA V ORIENTAČNÍM BĚHU

Ve dnech 22. a 23. června 2019 se do prostoru Čížkových kamenů sjedou nejlepší orientační běžci z celé republiky na MČR a Veteraniádu na krátké trati. Centrem bude louka nad Markoušovicemi. Pro všechny účastníky platí mimo samotný závod zákaz vstupu do prostoru závodu až do skončení závodu. Ač jsme vás tak možná nalákali na traily, lezení nebo procházku, počkejte s těmito aktivitami až do skončení mistrovského víkendu.